سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نحوه برنامه ریزی و مدیریت جهت رسیدن به اهداف

آیا در شگفتید که چقدر روزها و ماه ها زود می گذرند؟ از انبوه کارهایی که باید انجام دهید و مقدار کمی که تا به حال به پایان رسانده اید، مضطرب و وحشتزده هستید؟ نگران نباشید، تنها نیستید، همه وضعیتی مشابه شما دارند. ما در دنیایی بسیار شلوغ و پرمشغله زندگی می کنیم که زمان ، اولویتها و انرژیمان در چالش به سر میبرند. واقعیت این است که زمان به اندازه کافی برای همه چیز وجود ندارد و برای انجام همه کارهای هم انرژی کافی نداریم. همه شما مطمئناً زمانی در طول زندگیتان فکر کرده اید که چه می شد خدا هفته را 8 روز یا روز را 30 ساعت می آفرید. به نظر خوب است اما اگر آنطور هم بود، ما آن زمان اضافی را هم جذب می کردیم و باز در هم نقطه بودیم.

5 قدم وجود دارد که با مدیریت زمان و به موقع انجام دادن هر کار، میتوانیم به موفقیت بیشتری دست پیدا کنیم.

1. ارزیابی: واقعاً چه می خواهیم؟ در چه جهتی رو به حرکتیم؟ الان چه می کنیم؟

2. واقعی شدن: چه چیز واقعاً اهمیت دارد و روی اهداف طولانی مدت ما اثر می گذارد و بیشتر آن را پشتیبانی می کند؟ چه چیزهایی فاقد اهمیت هستند؟ چه چیز حواس و تمرکز من را بر هم می زند؟

3. برنامه: برای رسیدن به اهدافم چه کار باید بکنم؟ قدم های اصلی برای رسیدن به اهداف کدام ها هستند؟ چطور باید اینکار را انجام دهم؟ چه برنامه یا استراتژی من را متمرکز می کند؟

4. تمرکز: برای رسیدن به این اهداف، باید چه کسی باشید و از چه ساختارهایی پیروی کنید؟

5. کنترل/ارزیابی: آیا کارهای کوچک و پیش پا افتاده انجام می دهم؟ آیا وقتم را هدر می دهم؟ چه چیز کار میکند/ چه چیز کار نمی کند؟ چطور می توانم کارهایی که انجام می دهم را موثرتر کنم؟

برنامه با ایده هایی که در فکر ماست شروع می شود؛ ما دوست داریم کاری را انجام دهیم یا چیزی را داشته باشیم. کلید موفقیت این ایده، داشتن برنامه است. معمولاً ما برای رسیدن به اهدافمان هیچ برنامه ای نداریم و مراحل عملی برای آن در نظر نمی گیریم. اما برای دست یافتن به آنچه می خواهیم باید اقدامات عملی آن را بررسی کرده و برنامه ریزی کنیم.

بعضی وقت ها بعضی ها شروع به برنامه ریزی می کنند و بعد که می بینند برای رسیدن به هدفشان چقدر باید تلاش کنند و چه کارهایی را باید انجام دهند، دلسرد می شوند. بیشتر وقت ها اهداف ما برایمان فقط به شکل رویا باقی می ماند، چون نمی توانیم آنها را به مرحله عمل درآوریم. برای ایجاد یک برنامه از ابتدا تا انتهای کار، نیاز به نکات مدیریتی است. برای طرح ریزی این برنامه باید ببینید چقدر زمان، انرژی، منابع و شوق دارید. بعد باید ببینید که رسیدن به این هدف به چه مدت زمان نیاز دارد. معمولاً افراد عادت دارند زمان لازم برای آن کار را کم در نظر بگیرند به همین دلیل هیچوقت موفق نمی شوند. یادتان باشد، اگر می خواهید چیزی به برنامه تان اضافه کنید، باید "نه" گفتن به کارهای دیگر را هم یاد بگیرید تا بتوانید برای هدف مورد نظرتان جا باز کنید.

قدم اول: ارزیابی

معمولاً آن را واقعیت تلقی می کنیم و صادقانه می خواهیم به این اهداف دست پیدا کنیم. می دانیم که رسیدن به این اهداف چه تغییر شگرفی در زندگیمان ایجاد می کند، به همین خاطر می خواهیم به آنها دست پیدا کنیم. ادامه مطلب...
تاریخ : سه شنبه 92/6/19 | 9:58 عصر | نویسنده : طاها تهرانی | نظرات ()

برنامه قالیباف برای دوره جدید شهرداری اعلام شد

قالیباف 7 محور(مدیریت و منابع انسانی، توسعه اجتماعی ـ فرهنگی، شهری با اصالت و هویت ایرانی ـ اسلامی، شهری با عملکردهای ملی و جهانی، شهر پاک، حمل و نقل و ترافیک، شهرداری و معماری) را برای شهرداری آینده مطرح کرده است.

خبرگزاری فارس: برنامه قالیباف برای دوره جدید شهرداری اعلام شد

محمد‌باقر قالیباف شهردار فعلی تهران برنامه‌های جدید خود را برای مدیریت آینده شهری مطرح کرد در مقدمه برنامه محمد‌باقر قالیباف شهردار تهران آمده است:

کلانشهر تهران، پایتخت جمهوری اسلامی ایران و ام‌القرای جهان اسلام با برخورداری از جمعیت بالغ بر 8 میلیون نفر و مساحت تقریبی 720 کیلومتر مربع، بیست و هفتمین کلانشهر بزرگ و شانزدهمین کلانشهر پرجمعیت جهان بوده و دارای موفقیت‌های ژنوپولیتیکی حساسی در منطقه خاورمیانه است.

تهران پایتخت 200 ساله ایران، آیینه تمام نمایی از تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و کالبدی تاریخ پرفراز و نشیب این سرزمین به شمار رفته و از این رو دربرگیرنده میراث مادی و معنوی غنی است.

برنامه حاضر تحت عنوان (توسعه اجتماعی شهر: تهران مسیر پیشرفت و عدالت) برگرفته از اسناد طرح جامع، مجموع اقدامات و دستاوردهای شهرداری تهران به ویژه اقدامات 8 ساله اخیر، تحلیل وضعیت موجود، تبیین آینده مطلوب، شناسایی مسیرهای مناسب برای رشد و توسعه و در راستای تحقق چشم‌انداز توسعه بلند‌مدت شهر تهران است.

چشم‌انداز توسعه شهر

چشم‌انداز توسعه بلند مدت شهر تهران ، که سیمای مطلوب شهر در افق طرح و میثاقی برای توسعه پایداری کلانشهر تهران و پایتخت کشور است، هماهنگ با چشم‌انداز 20 ساله کشور، مبتنی بر آرمان‌های زیر است. ادامه مطلب...
تاریخ : یکشنبه 92/6/17 | 6:48 عصر | نویسنده : طاها تهرانی | نظرات ()

الجزیره قطر اهداف احتمالی آمریکا برای هدف قرار دادن در خاک سوریه را منتشر کرد.

 

 

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی الجزیره تصاویری از مناطقی که آمریکا در صورت حمله به سوریه هدف قرار خواهد داد را منتشر کرد که طی آن نشان داده شده که آمریکا علاوه بر 38 منطقه اعلام شده ده‌ها منطقه دیگر را نیز هدف قرار خواهد داد تا زیرساخت‌های سوریه را منهدم کند.

بنابراین گزارش، در اولین تصویر منتشر شده فرودگاه‌ها و مناطقی که به عنوان ذاغه تسلیحات شیمیایی نشان داده شده‌اند در حمله آمریکا هدف قرار خواهند گرفت.

نکته جالب توجه این است که در تمام مناطقی که افراد مسلح درحال درگیری با ارتش سوریه هستند و ارتش در آستانه پیروزی بر مخالفان قرار دارد، نقاطی به عنوان مراکز تسلیحات شیمیایی به عنوان اهداف موشک‌های آمریکایی مشخص شده است.

این مناطق عبارتند از حلب، حمص، حماه، لاذقیه و ریف دمشق که در طی ماه‌های اخیر ارتش توانسته مخالفان مسلح را در آنجا وادار به عقب نشینی کند.ارتش در ماه‌های گذشته تروریست‌ها را در خالدیه و القصیر در حمص شکست داد، در حلب نیز تروریست‌ها را تحت محاصره قرار داده است، همچنین در لاذقیه طرح حمله افراد مسلح برای دستیابی به ساحل مدیترانه را ناکام گذاشته و اخیراً نیز در عملیاتی تحت عنوان «سپر پایتخت» افراد مسلح را در آستانه شکستی راهبردی در ریف دمشق قرار داده است.

همچنین نکته قابل توجه دیگر این است که آمریکا فرودگاه‌های سوریه در تمام مناطق این کشور را جزء اهداف احتمالی اعلام کرده که نشان دهنده زمینه سازی کاخ سفید برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه است. ادامه مطلب...
تاریخ : شنبه 92/6/9 | 10:24 عصر | نویسنده : طاها تهرانی | نظرات ()

مجلس عزل و نصب‌های بودار زنگنه را بی‌جواب نمی‌گذارد / انتقاد از انشقاق اصولگرایان

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: عزل و نصب‌های بوداری طی چند روز اخیر در وزارت نفت صورت گرفته که مجلس آنها را بی‌جواب نمی‌گذارد.

خبرگزاری فارس: مجلس عزل و نصب‌های بودار زنگنه را بی‌جواب نمی‌گذارد / انتقاد از انشقاق اصولگرایان

بیژن نوباوه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: متأسفانه اتفاقی نامبارک در انتخابات مجلس نهم اتفاق افتاد و به موجب آن انشقاق میان جریان اصولگرای مجلس به وجود آمد.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه من نمی‌خواهم که بگویم در این میان مقصر چه کسانی بوده‌، تصریح کرد: این موضوع به اصولگرایی آسیبی بزرگ وارد کرد که اولین آن را در انتخابات ریاست‌جمهوری شاهد بودیم.

نوباوه تصریح کرد: در دو شقه کردن جریان اصولگرا هر کسی دنبال اهداف خاص خود بود که باید این اتحاد میان جریان اصولگرا و حرکت به سمت یک جریان واحد هر چه زودتر شکل بگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه همه نمایندگان مجلس را به نوعی اصولگرا دانست و گفت: من معتقدم همان‌هایی هم که در اقلیت هستند جزو اصولگرایان به شمار می‌روند چرا که تاکنون نه حرکت بدی داشته‌اند و نه حرف بد زده‌اند.

نوباوه در پاسخ به این سؤال که آیا جریان اصولگرا در رأی اعتماد به وزرا مشی اصولگرایانه خود را به درستی در پیش گرفت یا نه؛ اظهار کرد: در مجلس به مصالح بیش از هر چیز توجه می‌شود و شما دیدید که همین مجلسی که به سه وزیر روحانی رأی نداد در جایی دیگر با یک رأی کمتر کسی دیگر را به جای آقای کدخدایی برگزیدند.

نماینده اصولگرای مردم تهران در مجلس با ذکر این سخن که به صورت صد درصدی در برابر موضوع فتنه برای رأی اعتماد به وزرا تصمیم گرفتیم، تصریح کرد: فتنه در برابر اسلام و ایران و مردم و انقلاب شکل گرفت و هرگز در برابر چنین عملکردی نباید کوتاه آمد.

نوباوه افزود: البته به غیر از سه نفری که رأی نیاوردند خود من نسبت به یکی دو نفر دیگر هم انتقاد دارم اما در برهه کنونی باید دولت را برای خدمت به مردم کمک کرد.

وی به وظیفه مجلس پس از رأی اعتماد به وزیران هم گریزی زد و گفت: این‌گونه نیست که وزیران رأی اعتماد گرفتند و مجلس دیگر کاری به کار کسی ندارد بلکه ما به وظیفه نظارتی خود همواره عمل خواهیم کرد.

وی یک نمونه از آن را عزل و نصب‌های چند روز اخیر وزارت نفت ذکر کرد و گفت: این عزل و نصب‌ها که بودار به نظر می‌رسند از دید نمایندگان پنهان نمی‌ماند و ما در این خصوص عملکرد آقای زنگنه را به دقت زیر نظر داریم و در موقع خود هم به آن جواب خواهیم داد.


تاریخ : دوشنبه 92/6/4 | 3:56 عصر | نویسنده : طاها تهرانی | نظرات ()
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
.: Weblog Themes By SlideTheme :.