سفارش تبلیغ
اخبار جدید
اخبار جدید

دوستان عزیز سلام. در این مجموعه به بخشی از شگردهای دشمن اشاره میکنم که امیدوارم با نظرات خود در تکمیل این مبحث به بنده کمک نمایید.

یکی از شگردهای مبارزه با اسلام ایجاد رقبای دینی و معنوی برای آن است.

توماس فردمن، تحلیلگر سیاسی آمریکا:

«جنگ با این دشمن (اسلام) با ارتش ممکن نیست؛ بلکه باید در مدارس، مساجد و کلیساها و معابد به رویارویی با آن پرداخت و در این راه جز با همکاری روحانیون، کشیشان و راهبان نمی‌توان به پیروزی دست یافت.»

به همین دلیل در دوران اخیر حجم عظیمی از ادیان و مذاهب نوظهور را در مقابل اسلام پدید آورده‌اند و با تمام توان در همة کشورهای دنیا به تبلیغ آنها می‌پردازند. و متأسفانه در این جهت موفقیت‌های زیادی هم به دست آورده‌اند و در این زمینه لازم است آگاه باشیم.

نکتة حایز اهمیت در این معنویت‌های نوظهور آن است که اینان به صورت شبکه‌ای فعالیت می‌کنند و همگی آنان در خدمت اهداف و مبانی مدرنیته و لیبرال دموکراسی هستند. همة مبانی آنها را به خوبی می‌توان در معنویت‌هایی چون معنویت دالایی‌لاما، سای‌بابا، اوشو، اکنکار، پائلو کوئلیو و امثال آنها دید. زمینه‌های اندیشه‌ایی گرایش به این نوع ادیان و معنویت‌ها در دهة هفتاد و با تضعیف فقه و شریعت از سوی برخی به اصطلاح روشنفکران دینی فراهم شد. گرایش به تصوف و دراویش و معنویت‌های نوظهور بر این بستر روییدند.تاریخ : چهارشنبه 91/11/11 | 9:31 عصر | نویسنده : طاها تهرانی | نظرات ()
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.