سفارش تبلیغ
صبا ویژن

در همایش «حضور حداکثری، خلق حماسه سیاسی‌» مطرح شد
واکنش ‌‌آیت‌الله مصباح‌یزدی‌ به اظهارات روحانی و مذاکره با آمریکا / آمریکا سیلی خورده ایران است

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: افرادی که این سخن را بیان می‌کنند که کدخدا را ببینیم تا کار ما راه افتد چه قدر نادان هستند زمانی که انسان خدا را فراموش کند این طور می‌شود.

خبرگزاری فارس: واکنش ‌‌آیت‌الله مصباح‌یزدی‌ به اظهارات روحانی و مذاکره با آمریکا / آمریکا سیلی خورده ایران است

آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی در همایش «حضور حداکثری، خلق حماسه سیاسی و انتخاب اصلح» که با حضور بانوان حامی جلیلی در سالن همایش‌های مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد با اشاره به آیات و روایات اظهار کرد: برخی اوقات لحظاتی در عمر انسان اتفاق می‌افتد که ارزش آنها با یک سال برابری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در شب قدر ارزشی وجود دارد که ارزش عبادت در آن بیش از 80 سال است و قابل مقایسه با اعداد و ارقام نیست.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به سخنی از پیامبر اکرم(ص) گفت: برخی اوقات نسیم‌هایی به زندگی شما می‌وزد که اگر خودتان را در معرض آن نسیم‌ها قرار دهید از آنها استفاده می‌کنید.

وی عنوان داشت: ایام انتخابات یکی از لحظاتی است که نسیم‌هایی برای ما می‌وزد و اگر به درستی قدر آن را بدانیم مانند عبادت شب قدر است و اگر کوتاهی کنیم در روز قیامت آنچنان حسرت می‌خوریم که حسرت آن از 80 سال گناه بالاتر است.

مصباح‌یزدی عنوان داشت: انداختن یک رأی اشتباه در صندوق که به ضرر اسلام و نظام اسلامی تمام می‌شود گناهش سخت‌ است همانطوری که گناه عالم از جاهل بدتر و سخت‌تر بوده و عذاب آن 70 برابر افراد معمولی است.

وی تأکید کرد: باید موقعیت‌ها را غنیمت بشماریم و هواسمان باشد که قلب حضرت ولی عصر(عج) خوشحال شود و هیچ بعید ندانید که یک لحظه عبادت شما از صدها سال عبادت دیگر افضل باشد.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به فعالیت‌های فردی که مسئولیت کشور را به عهده می‌گیرد گفت: اگر این فرد خدماتی انجام دهد، از گناهان و فسادها جلوگیری کند، خدماتی به مستضعفان ارائه دهد کسانی که به وی رأی داده‌‌اند در ثواب‌های وی شریک هستند.

وی خاطرنشان کرد: برخی اوقات ممکن است رئیس دولت یک قانون را پیشنهاد کند که سنت حسنه است ولی میلیون‌ها انسان از آن استفاده می‌کنند بنابراین هر استفاده پاداشی برای شما و رئیس دولت در بردارد.

مصباح‌یزدی عنوان داشت: اگر فردی آمد که ارزش‌های اسلامی را به فراموشی سپرد و به آنها بهایی داده نشد و تنها شکم را غنیمت دانست این نقطه مقابل است که از فرصت‌ها سوء استفاده شده و سبب می‌شود برای نسل آینده ارزش‌ها کمرنگ و فراموش شود.

وی ادامه داد: چه بسا نسل چهارمی به وجود آید که ارزش‌های اسلامی در بین آنها فراموش شده باشد و نمی‌دانند انقلاب بر پایه چه اصولی شکل گرفته است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به سخنی از برخی افراد مبنی بر اینکه با آمریکا دشمنی نداریم و با هم آشتی می‌کنیم گفت: امام خمینی(ره) با خون دل مرگ بر آمریکا را در بین مردم جا انداخت و امروز پس از 40 سال می‌فهمیم هر گونه فساد در هر گوشه دنیا زیر سر آمریکاست.

وی خاطرنشان کرد: حتی یکی از روسای جمهورهای قبلی گفته بود که از شعار مرگ خوشم نمی‌آید این مباحث نشان‌دهنده علاقه به دنیا، راحتی و خوش‌گذرانی است و می‌خواهند آرام باشد و بخورند و بچرند.

مصباح‌یزدی یادآور شد: بنیانگذار جمهوری اسلامی به طور دائم از اسلام صحبت می‌کردند و می‌فرمودند آمریکا از اسلام سیلی خورده است.

وی تصریح کرد: اسلام چیزی است که انسان را با خدا مربوط می‌کند و اگر این اصل را فراموش کنیم و دم  از گرانی، تورم، اصالت زندگی و زنده باد زندگی بزنیم لحظه‌ای است که می‌بازیم و فرقی نمی‌کند حتی اگر ما یا بنده این حرف را بزنم با تیشه ریشه انقلاب را خرد می‌کنیم.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: این لحظه‌ای است که انسان همه چیز خود را ناآگاهانه و برخی اوقات آگاهانه می‌بازد و آخرت خود را از دست می‌دهد.

آیت‌الله مصباح ‌یزدی اظهار کرد: فسادهای عراق زیر سر آمریکاست و شیطنت آنها طوری است که به نوکران خود در کشورهای عربی دستور می‌دهند به نام اسلام و تکفیر قتل را واجب می‌کنند و روزانه ده‌ها نفر شیعه را می‌کشند زیرا آمریکا می‌خواهد اسرائیل از مصونیت برخوردار باشد.

وی با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری گفت: ایشان فرمودند «من دیپلمات نیستم بلکه انقلابی هستم» بنابراین کسانی که افتخار می‌کنند دیپلماسی قوی دارند و ممکن است با آمریکا توافق کنند و تحریم‌ها را بردارند باید این نکته را مورد توجه قرار دهند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: تلویزیون صحنه‌هایی از اروپا و آمریکا را نشان می‌دهد که در آنها تظاهرات علیه سرمایه‌داری راه افتاده بنابراین این تصاویر نشان می‌دهد که سردمداران این کشورها خود را نمی‌توانند اداره کنند ما چگونه زیر سلطه این کشورها قرار گیریم.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که این سخن را بیان می‌کنند که کدخدا را ببینیم تا کار ما راه افتد چه قدر نادان هستند زمانی که انسان خدا را فراموش کند این طور می‌شود.

آیت الله مصباح‌یزدی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس گفت: در جنگی که دنیا علیه ما راه انداخت با دست خالی و با اتکا به خدا پیروز شدیم و به سطوح غرب و شرق تکیه نداشتیم.

وی یادآور شد: انگار این موارد به تدریج در حال فراموش شدن است مگر خدای جبهه با خدای اقتصاد، سیاست، حوزه و دانشگاه متفاوت است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: باید این باور را داشته باشیم که یک خدا بیشتر نداریم و خدای جبهه با خدای بازار و کارخانه یکی است و اگر مشکلی داشته باشیم او می‌تواند مشکل ما را حل کند.

آیت الله مصباح‌یزدی یادآور شد: هشت سال دفاع مقدس ما را طوری تربیت و تقویت کرد که به خدا تکیه کنیم از تحریم‌ها ضرری نکردیم زیرا این تحریم‌ها سبب پیشرفت علمی و تکنولوژی شد و اگر این تحریم‌ها نبود تا این اندازه پیشرفت نمی‌کردیم.

وی با بیان اینکه ملت ما این طور انقلاب را حفظ کردند و اخم به رویشان نیاوردند گفت: اکنون مردم محروم با همه سختی‌ها می‌سازند و این غرغرها برای پولدارهاست.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عنوان داشت: اگر دولتمردان، سیاست‌مداران، خواص و نخبگان کشور ارزش‌ها را فراموش کنند سیر نزولی را طی می‌کنیم بنابراین ارزش کار شما به این است که در چه جبهه‌ای قرار دارید.

وی ادامه داد: باید دید اسلام و ارزش‌های اسلامی را تقویت می‌کنید یا پولدارها، سرمایه‌دارها و کسانی که اندوخته‌های فراوانی در بانک‌ها دارند و اختلاس کرده‌اند را تقویت می‌کنید.

آیت‌الله مصباح‌یزدی تصریح کرد: از تفکر برخی افراد این طور استنباط می‌شود که اگر در برابر آمریکا دست بلند کنیم اعتدال داریم و اگر این کار را نکنیم تندرو هستیم.

وی با بیان اینکه اسلام تنها به نماز خواندن نیست زیرا در کاخ شاه نیز نماز اقامه می‌شد گفت: رواج رباخواری با نرخ 30 درصد با اسلام سازگار نیست و فقر و گرانی به دلیل سرمایه‌گذارانی است که از پول ملت سرمایه‌ها را می‌اندوزند و ربا می‌گیرند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: قصد سیاه‌نمایی ندارم ولی منحنی ارزش‌های اسلامی در معرض نزول است و باید مردی پیدا شود که مسیر این منحنی را صعودی کند.

وی عنوان داشت: توقع این مسئله که مشکلات یک یا دو روزه حل شود خام و جاهلانه است بلکه مهم است که منحنی ارزش‌های اسلامی صعودی باشد و یک قدم به جلوتر برویم نه اینکه یک قدم به عقب‌تر رویم به مذاکره با آمریکا تن دهیم.

آیت الله مصباح‌یزدی ابراز امیدواری کرد که فردی با رأی مردم انتخاب شود که دغدغه وی ارزش‌های اسلامی باشد.


تاریخ : چهارشنبه 92/3/22 | 6:44 عصر | نویسنده : طاها تهرانی | نظرات ()
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.